Чи соромишся ти визнати, що часто доводиться на дечому зекономити? Напевно, краще, щоб не помітили…будуть обговорювати, насміхатися. Бо як так,  вдягатися на секонд хенд, ходити без манікюру, економити на дітях чи дешевше харчуватися…?

Насправді, в кожного  свої цінності, хтось любить розкішні машини, хтось дорогий одяг, хтось в жодному разі не економить на харчуванні, а хтось часто витрачає на подорожі. І для когось твої пріоритети можуть видаватися дивними, можеш виглядати марнотратником або…скнарою. А той “хтось” може виглядати так само  у твоїх очах.

Можливо одяг із секонду часто буває якіснішим? Можливо твого манікюру (з яким міняєш по 5 разів на день дитині памперс) ніхто і не побачить (крім дитини)? Харчуватися дешевше зовсім не означає купляти найдешевші продукти? А можеш ти і не встигнеш оглянутися, як дитя виросте із твоїх Nike ?

 

Скажу однозначно: “Я не соромлюся визнати, що часто не деяких речах економлю”. І  це зовсім не створює мені якогось дискомфорту (хоча часто думають, що ми вже голодаємо, зовсім не відпочиваємо і нічого нам не потрібно). Якщо тобі цікаво, можеш прочитати Наші ідеї, або які правила заощаджень працюють у нашій сім’ї. Важливо створити свій сімейний бюджет і прослідковувати свої доходи та витрати. Для чого це потрібно?  За допомогою ведення  сімейного бюджету, ти сам скеровуєш гроші у правильний напрям. Не гроші володіють тобою, а ти розпоряджаєшся ними.

Хіба логічно було б щодня зранку вставати, іти на роботу, вкладати в неї стільки сил і часу  і потім тільки дивуватися куди поділися твої доходи вже в першій половині місяця? Розпоряджатися грошима це так як розпоряджатися своїм часом. Продумуєш, що зараз ідеш на роботу, потім забираєш дитину із садочка, заходиш в аптеку, вдома  розмовляєш з чоловіком, граєшся з дитиною, готуєш вечерю, а  як залишиться час добре було б попилососити. Так само з грошима, розділяєш: стільки  витрачаємо на квартиру,  стільки на садочок, на транспорт, на харчування, а це ми відкладаємо на  непередбачувані обставини( хвороба чи ремонт машини), а це заощаджуємо, ще частину на відпочинок. А звідки знати скільки потрібно?  В кожної сім‘ї   свої потреби, тому потріно прослідковувати. А це можливо тільки записуючи всі витрати. Після кількох місяців спостережень зможеш точніше розприділити витрати на майбутнє. Запевняю, почавши вести розрахунки, будеш витрачати менше. Якщо ти вже наважився вести бюджет, тобі допоможе стаття   З чого розпочати побудову сімейного бюджету.

Цікавий факт
Згідно із Законом Енгеля, при збільшенні доходів сімї, частка витрат на харчування скорочується, частка витрат на житло, придбання одягу стабізується, а частина на предмети розкоші помітно зростає, в більшій мірі   порівняно зі зростанням доходу.

Що дає ведення домашнього бюджету?

Ти бачиш чітку картину, скільки та звідки  отримав, куди і коли ти витратив. Дає можливість подумати про твоє майбутнє : може варто почати відкладати на старість уже сьогодні, може допомогти батькам чи віддати на благодійність? Яку частину щомісяця можеш заощаджувати? Ти порівнюєш скільки витрачаєш зараз у відношенні до того скільки витрачав 3 місяці тому чи коли ще не мав дітей чи коли жив у іншому місті. Таке знання дозволяє тобі приймати чіткі рішення, вже на основі даних ( а не бездумно). Робиш висновки,  на чому можна зекономити, а де краще не пошкодувати грошей. На що важливо потратити зараз, а що може почекати ще місяць. В результаті завчасно скеровуєш свої доходи в правильне русло, а не керуючись тільки своіми бажаннями та потребами тут і зараз.

Насправді важко вести домашній бюджет, коли навколо більшість людей цього не роблять.  І часом можуть насміхатися, мовляв, займаєшся дурницями. Коли я говорю знайомим, що ми контролюємо наші доходи та витрати, ретельно записуємо кожну покупку, на нас  дивляться з великим подивом, думаючи, що ми або дуже вже бідні, або дуже жадібні. Дякувати Богу, не належимо ані до одних ані до інших. Але чому це так дивує? Розумію,що  часто нестача грошей змушує тебе контролювати  кожну копійку , проте не це мусить бути підставою для ведення бюджету. Впевнена, що є достатньо таких, хто має багато і веде бюджет так само як достатньо таких, хто має мало і не веде бюджету. Можливо саме тому люди мають достаток, що можуть добре прослідкувати і розпорядитися своїми доходами?

       Вважаю безглуздим соромитися того, що на дечому можеш зекономити. Це зовсім не означає, що купляєш тільки найдешевші речі, у всьому собі відмовляєш. Це означає, що вмієш поставити пріоритети, що є важливим, а що не настільки і може ще почекати кілька місяців.  Так само можемо заощаджувати на зовсім ( на перший погляд) непомітних речах таких як: економія води чи електроенергії, доїзд до роботи громадським транспортом чи покупки в дешевшому магазині. Для тебе це не створить жодної складності, а фінансово ти відчуєш досягнення уже за короткий час.

Отож, бажаю тобі, щоб досягнув фінансової стабільності та спокою, бажаю задуматися над цим уже зараз, і тоді в майбутньому стане набагато легше!