… (три крапки) і майже найшвидший. Сьогодні розкажу про нові «ніштяки» від Monobank і як це відкрило двері для фактично безкоштовних переказів з Європи.

Зовсім нещодавно пан Дубілет в своєму Telegram писав про можливість надсилати гроші з європи використовуючи європейську систему SEPA. Без деталей – це дуже дешевий спосіб виконувати міжнародні перекази. Такий собі Ryanair фінасового світу. І ось це диво вже в моєму смартфоні.

Проблеми які потрібно обійти

Проблема стара як світ, якщо в тебе валюта не євро, то спершу треба її вигідно обміняти на них бо Monobank може надсилати й отримувати кошти тільки в європейських доларах. Якщо ви так, як і я в Польщі, то коли спробуєте зробити переказ з місцевого банку, то ваші злоті сконвертують за надзвичайно не вигідним курсом.

Саме в обмінюванні валюти криються головні втрати, адже один раз конвертуємо злотий (чи іншу валюту) в євро, другий – міняєм єври в канторі на гривні.

Вихід є! На щастя в європі є свої монобанки, і ними ми й скористаємось. Особисто давненько вже використовую Revolut для повсякденних витрат. Спочатку Revolut був створений саме з метою – зменшити комісії при конвертуванні з валюти в валюту, що їм ідеально вдалось.

Маючи аккаунт Revolut, можемо за недорого перевести свої злоті, крони, фунти в євро і відправити їх в Україну, як звичайний міжбанківський переказ. Зазвичай така процедура займе 1-3 дні, а гроші будуть зараховані на рахунок в Євро.

Увага: вам надійде не вся сума бо посередник бере 0,5% комісії, яку Monobank компенсує, як кешбек. Тому шукайте решту на рахунку кешбеку.

Як виконати переказ

Ось коротка інструкція як виконати переказ, а разом з нею я прикріплю невеличке відео:

  • В додатку Monobank виберіть Поповнити картку > SEPA і скопіюйте дані необхідні для переказу
  • В додатку Revolut додайте отримувача (це необхідно зробити тільки раз)
  • Виконайте переказ в один клік

В принципі все супер швидко і просто…і дешево. Гроші мені дійшли на наступний робочий день, що прийнятно. Поки Monobank повертає кешбек, доти вважаю сам спосіб переказу вигідним. Без кешбеку напевне все ж оберу старий добрий спосіб з PaySend.