Чи можна використавши кредитку ще й заробити? Розкажу, як можна отримати додаткову вигоду використовуючи кредитну картку, або роблячи покупки в “останній момент”.

Я в жодному разі не рекламуватиму кредиток. У вмілих руках це чудовий інструмент, але якщо не можеш контролювати своїх витрат, то краще поріж і викинь кредитку до смітника.

Сьогодні розкажу про те, як отримати максимум користі з кредитки, і зробити так, щоб її використання навіть принесло тобі додаткову користь.

Повторяєм кожен вечір перед сном 3 рази: Кредитка прийнятна для організованих. Якщо не вмієш себе контролювати, то будеш за це дорого платити. Якщо сумніваєшся раджу повернутись до статті про кредитні картки.

Але є одне але 🙂 Представлений спосіб заощадження вимагає організованості і доброго розуміння правил за якими працюють кредитні картки та депозити. Це аж ніяк не рецепт халявного заробітку.

Відкладені витрати

Всі люблять мати вже, а платити потім. Прикладом є кредит – ти отримав, що хотів вже, а заплатив потім. Але дорожче.

Не дарма банки постійно рекламують кредити, як опцію, щоб не платити все одразу. І цілком слушно, якби за це не треба було платити відповідні відсотки.

Ідея “платити потім” може грати на руку, якщо нею вміло користуватись. Якщо можеш якось заставити свої гроші працювати і приносити відсотки, то вигідно платити за все як найпізніше.

Логічним буде зворотній висновок, якщо можеш отримати і вкласти гроші вже, то не варто чекати.

Де можна цим скористатись

Користь з пільгового періоду кредитної картки.Якщо зможеш якось заінвестувати свої гроші на короткий час, а сфінансуєш покупки з кредитної картки то цілком можеш мати з цього зиск. Тільки не забудь, що кредитку треба вчасно погасити.

Розстрочки під 0%. Ще одна цікава категорія якою можна скористатись. Деякі покупки можна розбити на частини і не платити комісій, в чей час твої гроші можуть принести тобі навіть 10% річних. Увага: 1) Не всі розстрочки під 0% є такими, дізнайся про всі додаткові страхівки чи інші оплати. 2) Суто психологічний ризик витратити більше, або купити те чого не потрібно.

Тобто ти користаєш з безплатного кредиту в той час, як твої гроші приносять тобі невеликі дивіденди.

Платити по рахункам якомога пізніше. Схожа ситуація з практично кожною витратою. Практично всі видатки, за які потрібно заплатити, можна оплачувати вкінці терміну (тільки без просрочок). Схожим чином можеш оплачувати комуналку, і навіть робити покупки.

Скільки можна з цього заробити.

Приклад: Робим покупку на 10 000 першого числа, а власні гроші кладем на короткостроковий депозит.

Для цього нам потрібно мати рахунки в двох банках, або хоча б два різні рахунки в одному з них.

Я зробив обрахунок на прикладі Привату, кредиткою якого ми будем платити і Монобанку, в якому ми тримаєм свої гроші. В Монобанк ми покладем ці гроші на 1 місяць на депозит під 13.5%, а решту 20 днів вони постоять на нашій платіжній карті під 9.5%.

В результаті отримаєш 91 гривню за місячний депозит і 52 гривні за утримування твоїх грошей на рахунку наступні 20 днів. Дохід 143 гривні, це багато чи мало? Звісно питання спірне, проте використання такого підходу регулярно для щоденних витрат може приносити плоди. Такий собі кешбек для тих, хто може вчасно сплатити свою кредитку.

Автоматизація

По можливості всі регулярні оплати варто робити автоматичними. Якщо твій банк дає можливість робити автоматичні перекази, варто цим користуватись завжди коли тільки це є можливим.

На жаль я не знайшов в Monobank можливості робити перекази автоматично (можливо вони й десь є, проте мені на очі не попадались). Проте, якби це було можливо, то я б і взагалі забув про потребу сплачувати кредитку.

Що може піти не так

Мусиш розуміти, що не варто сприймати всі ідеї на віру, а варто перерахувати все під свої власні обставини. Подам пару прикладів, що може піти не так:

Якщо помилишся і прострочиш платіж, або сплатиш недостатню суму, то прийдеться заплатити солідну комісію. В поданому мною прикладі банк нарахує 542 гривні комісії. В цьому заключається основний ризик, не забувати.

Вся користь втрачається, якщо за перекази між рахунками є комісія. Наприклад регулярний переказ з Привату на Monobank з’їсть 0.5% від суми, тобто половину зиску. Благо є лайфхак від Любомира Остапіва, як виконати переказ за 3 гривні.

Оригінал зображення.