Поговоримо про економію та здоров’я. На чому варто економити, а на що потрібно витрачати більше дбаючи про себе. Все ж економія від жадності відрізняється саме вмінням знаходити розумний компроміс!

Комфорт і достаток вимагають більше самоконтролю.

Як важко перебороти себе і почати жити здорово. Проте організм наш потребує саме викликів, щоб ми хоч інколи виходили з зони комфорту і робили якісь не завжди приємні проте корисні нам речі.

Коли тебе немає автомобіля, то й спокуси ним поїхати немає. Але як тільки під дверима дому стоїть авто, то стає так важко себе пересилити і залишити ключі дома і піти пішки.

Якщо є можливість з’їсти шоколадку, то для чого ж тоді купувати яблуко? Проблема криється в усвідмленні того, що для нас важливе! Тоді легше перебороти спокусу і купити здорову їжу.

Останнім часом стараюсь переглядати власні погляди те, що я їм, як живу і чим займаюсь. І мої висновки такі, що відмова від певних зручностей є корисною для мене. Ця стаття не стільки про економію, як про здоров’я, але я спробую показати, що деколи одне другому не мішає, а й навпаки.

Жити здорово і дешево, чому “економія на тому, що ми їмо” не завжди погано

Постійно чую одне і те ж – “економити на їжі – фу-фу-фу”. Більшість тих хто почув від мене таку фразу вже не збирається слухати продовження історії – а дарма!

Ми те, що ми їмо! Саме погане харчування стоїть в одній шерензі з палінням чи недостатньою фізичною активністю. Щоденний раціон багатьох переповнений шкідливими продуктами та додатками, які не тільки нищать здоров’я а й регулярно обкрадають наші гаманці.

Позбувшись шкідливих звичок в харчуванні зможеш покращити самопочуття і зверни увагу, це буде тобі навіть менше коштувати. Ось кілька порад:

 • Зменши кількість солодощів та різних додатків, що споживаєш. Всякі чіпси, цукерки, шоколадки не приносять користі, а й навпаки.
 • Заміни різні ковбаси домашніми м’ясними стравами. Це буде не тільки дешевше, а й більш корисно адже ти знаєш з чого це приготовлено.
 • Обмеж кількість м’яса, особливо червоного та жирного. Для забезпечення всього тобі необхідного потребуєш близько ста грамів м’яса на день (700 грамів на тиждень).
 • Обмеж кількість консервів, що споживаєш. Кількість шкідливих речовин, що можуть провокувати рак в банці шпрот така сама, як в двох пачках цигарок.
 • Якщо маєш проблеми з розміром порцій – обмеж їх або заміни зеленою їжею.
 • Заміни звичні перекуски на щось зелене. Замість звичного бутерброду, чи шоколаду можеш з’їсти банан чи яблуко.
Заощаджуй на тому, що тобі шкодить і щедро витрачай на те, що може бути тобі користим.

Транспорт

Сидіння – це нове паління! Відсутність фізичної активності сьогодні є великою проблемою. В парі з харчуванням, це причина більшості хворіб.

Поїздки на велосипеді чи хотьба пішки на роботу цілком може повонити недостаток фізичної активності і зекономити. Останнім часом практикую залишати авто приблизно за три кілометри до офісу і йти пішки. Це дозволяє годину на день ходити, і не займає багато часу. Замість стояння в корках я можу з користю пройтись і послухати аудіо книгу.

Температура в домі

Ще одна чутлива тема, адже комфортна і здорова температура в домі відрізняються на кілька градусів. Оптимальною температурою в домі є 18-19 градусів тоді як комфортною 21 і вище. Можеш очікувати на приблизно 15-20% економію своїх платіжок за опалення.

Не бійся якщо в домі немовля, йому це піде теж на користь. Наші діти бояться холоду менше ніж ми самі, і ще ніколи не скаржились, що їм холодно.

На чому ж не варто економити?

Якщо не мусиш надто економити то й не треба. Твоє здоров’я та безпека значно важливіші грошей, тому не забувай про них дбати. Пам’ятай: твоїм головним активом є не твій банківський рахунок, а ТИ! Ми – цінність, яку за гроші не купиш! (Не віриш? спитай близьких, що б вони обрали). Наш коротенький списочок:

 • Не заощаджуй та тому, що робить ВАС щасливими і допомагає відновлювати сили. В кожного свої стандарти, але завжди знайдуться ті маленькі радощі котрі додають сили.
 • Не заощаджуй на здоровій їжі. Здорова їжа не мусить бути дорогою. Дбай про збалансоване харчування.
 • Не заощаджуй на безпеці. Дбай про свою безпеку завжди, в автомобілі, на велосипеді чи просто на роботі. Придбай спеціальні крісла для дітей, надягай шолом коли їдеш на ровері.
 • Не заощаджуй на тому, що може економити твій час. Якщо втратиш гроші, то з часом знову можеш заробити їх. Єдине чого не вдасться заробити – ЧАС! Не марнуй свого часу, адже він в тебе обмежений. Якщо якась покупка може звільнити для тебе трохи часу, купи це.
 • Не заощаджуй на тому, щоб робити добро іншим! Як християнин я переконаний, що все повертається! Не мусять це бути гроші, інколи добре слово, час посвячений на допомогу іншим, або й просто твоя присутність може бути великою поміччю!
 • Не заощаджуй на безпеці своїх заощаджень. Застрахуйся від неприємностей. Варто убезпечити себе від максимально великої кількості життєвих неприємностей. Я вважаю, що такі речі, як страхування свого житла, здоров’я і життя можуть забезпечити тебе і твоїх близьких від серйозних неприємностей.

Бути ощадливим і скнарою – це дві різні речі. Скнара економить на всьому, він не думає про те, що користіше, що простіше, що легше. Скнара думає, це дорожче, а це дешевше! Людина ощадна знає, що її свідомий вибір – оптимальне використання грошей. Людина ощадна, це раціоналіст, який знає ціну своїм грошам, ціну самому собі, і ціну свого комфорту.

Як бачиш інколи можеш не тільки дбати про своє здоров’я, а й економити водночас. Якщо не маєш достатньо часу, щоб відвідувати спортзал – вихід є! Можеш щоденні справи перетворити в тренування. Якщо не можеш собі дозволити дорогу “ЕКО” їжу, подбай щоб викинути з раціону повсякденну шкідливу їжу.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

ДУЖЕ ДУЖЕ ПРОШУ ТЕБЕ!
Можливо ти знаєш когось, кому може бути цікава тема домашніх фінансів, або й сам хочеш знати більше?  Прошу тебе поширити інформацію про Блог між знайомим та в соціальних мережах! Також можеш знайти посилання на наш Telegram та записатись на News Letter всього лиш вписавши свій Мейл нижче! БЕЗ СПАМУ, ми не висилаєм жодної реклами чи іншого сміття, і не будем ЧЕСНО! Тільки наші дописи!